Okkır: Hilmioğlu'nun ölmesini mi bekliyorlar?

PDFYazdır

olmesini

Kuddusi Okkır'ın eşi Sabriye Okkır, yaşadıklarını Aydınlık'a anlattı.

Eşinin tedavisi için çok geç kalındığını ifade eden Okkır "Hastayı benden 3 hafta kaçırdılar. Savcıya dilekçe yazdım; 'Eşimin sağlık durumunda endişeliyim görmek istiyorum' diye. 'Ziyaret günü değil' yanıtını aldım. Top gibi oynadılar. 3 hafta sonra onu koma halinde cezaevinde buldum" diye konuştu.

Koma halindeki Kuddusi Okkır'ın tahliyesinin reddedilmesine tepki gösteren Sabriye Okkır "O savcı ve yargıçlar değil midir ki koma halindeki bir hasta için 'delilleri karartır' diyenler ve dilekçemi reddedenler? Benimle tek kelime konuşamıyor, delil mi karartacak? El birliğiyle eşimin ölümüne sebep oldular. Fatih Hilmioğlu'nu da mı bunun için bekletiyorlar?" diye sordu.

Okkır şöyle devam etti: "Ortada canlı bir örnek var. 'Kuddusi Okkır niye öldü' diye hiçkimse sormuyor? Artık, onun için yapacak bir şey kalmadı. Diğerleri de ölsün diye bekleyelim mi? Silivri'den ikinci bir ölü çıkmasına artık benim içim dayanmaz. Yeter! Buna engel olmak için elimden ne gelirse yaparım."

'Hep mi hırsızlara bu dünya?'

Karaciğerinde 3. kanser nodülü oluşan eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun oğlu Arman Hilmioğlu da sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden babasının tahliye edilmemesine ilişkin şu eleştirilerde bulundu: "Babam ölürse mi Adli Tıp hastaneye gitmesi gerek diyecek? Katil bu düzen katil. Suçsuz yere hapse gir, sağlığını sonra da oğlunu kaybet. Evladını kaybetmiş bir baba, medet umar duvarlardan, hep mi hırsızlara bu dünya, hani adalet, hani vicdan... Arkandan hırsız denilip de dışarıda olacağına, vatansever desinler de hapis yat baba."

 

Kategorideki tüm içerikleri görmek için tıklayınız

Son Haberler